چرا یارآموز؟

پروپوزال

پایان‌نامه

مقاله

پرسش‌های متداول در مورد مشاوران یارآموز

مشاوران یارآموز که هستند؟

گروه یارآموز یکی از قوی‌ترین مجموعه‌ها در حیطه امور پژوهشی ازجمله مشاوره انجام رساله دکتری، مشاوره انجام پایان‌نامه‌های ارشد، مشاوره نگارش مقالات ژورنالی و کنفرانسی و… در کشور است. مشاوران یارآموز در سطح بین‌المللی به دانشجویان خارج از کشور خود نیز خدمات علمی و پژوهشی ارائه می‌دهد. به‌عنوان مدیر موسسه باسابقه ۱۲ سال فعالیت پژوهشی می‌توانم بگویم که یکی از قوی‌ترین مشاوره‌ها و آموزش‌ها را مشاوران یارآموز ارائه می‌دهیم.

نکات ارزشمند حرفه‌ای در مشاوران یارآموز چیست؟

گروه مشاوران یارآموز بر پایه اصل صداقت، تعهد و درستی بناشده است. لازم به ذکر است که مشتریانمان بسیار ارزشمند هستند و نهایت تلاش مجموعه در راستای تأمین انتظارات آن‌ها صورت می‌گیرد.

مزایای مشاوران یارآموز نسبت به مجموعه‌های فعال در عرصه‌ی کارهای پژوهشی دانشجویان چیست؟
 • در طی سال‌هایی که در حیطه پژوهشی مشغول به کار بودیم مشتریان مختلف مشاوران یارآموز اعلام کردند که صداقت و پیگیری قابل ملموس مدیریت و کارمندان باعث انعقاد قرارداد با این مجموعه شده است.
 • اگر در کار دانشجو شرایط بغرنج و ناراحت‌کننده‌ای پیش آید، تلاش می‌شود که سریعاً مشکل برطرف گردد و از همکاری پژوهشگران مختلف در جهت رفع گره کار دانشجو استفاده گردد.
 • در پیک و اوج دفاع ، مشاوران باکمال آرامش کار دانشجو را پیگیری می‌کنند.
 • در زمان اصلاحات مختلف و پیاپی، مشاوران یارآموز همواره پاسخگوی دانشجو است.
 • مشاوره و پیگیری‌های اولیه رایگان باعث ایجاد فضای اعتماد به مشاوران یارآموز می‌شود و دانشجو متوجه می‌شود که هدف یارآموز صرفاً پول نیست و پول در راستای خدمتی صادقانه ناخودآگاه کسب خواهد شد.
 • انجام واریزی دانشجو به‌صورت مرحله‌به‌مرحله و همگام با پیشرفت کار پایان‌نامه انجام خواهد شد.
 • جلسات حضوری در طی قرارداد دانشجویان یکی از نقاط قوت مشاوران یارآموز است.
 • کنفرانس تلفنی‌های متعدد در طی قرارداد دانشجویان یکی از نکاتی که درباره مشاوران یارآموز به آن اشاره می‌شود.
 • درک دغدغه‌ها و ابهامات دانشجو و تلاش در جهت رفع آن‌ها.
 • دادن مشاوره و ارائه نکات ارزشمند جهت آمادگی برای دفاع از پایان‌نامه.
 • ارائه آموزش و توضیحات بخش شبیه­‌سازی یا همان فصل چهار پایان‌نامه به دانشجو به‌صورت تلفنی و حضوری.
 • پاسخگویی کامل مشاوران به‌تمامی سؤالات دانشجویان در اسرع وقت در قبل از قرارداد، طی از قرارداد و پس از قرارداد.
 • هر مشاور رشته مرتبط با خود را رسیدگی می‌کند که این امر باعث نظم کاری می‌گردد
 • آموزش‌های رایگان پروپوزال نویسی، پایان‌نامه نویسی و نرم‌افزارهای مختلف.
 • استفاده از مطالب به‌روز و جدید در کارهای دانشجویان و داشتن تیمی قوی از پژوهشگران جوان و توانمند.
مشاوران یارآموز آیا مشاوره رایگان نیز دارد؟

مشاوران یارآموز آماده ارائه مشاوره رایگان به‌تمامی سؤالات دانشجویان است. این مجموعه با کارمندان و اساتید کاملاً متعهد و پاسخگو، به‌صورت حضوری، تلفنی و ایمیلی پاسخگوی شبانه‌روزی دانشجویان است.

پژوهشگران و اساتید مشاوران یارآموز چگونه انتخاب می‌شوند؟

اساتید و پژوهشگران مشاوران یارآموز، متشکل از افرادی هستند که سال‌ها در حیطه‌ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی تجربه‌دارند.

پرسش‌های متداول در زمینه پروپوزال

پروپوزال چیست؟

پروپوزال در اصل طرح پیشنهادی دانشجو به دانشگاه مربوطه‌ی خود است. این طرح پیشنهادی برای انجام پایان نامه که ۶ واحد تحصیلی را به خود اختصاص می‌دهد، است.

طرح پژوهشی دانشجو در کجا مطرح و تصویب می‌گردد؟

پروپوزال در شورای پژوهشی دانشگاه تصویب می‌گردد و دانشجو می‌تواند کد بگیرد.

پروپوزال دانشجویان باید توسط چه کسانی امضاء گردد؟

پروپوزال دانشجویان باید قبل از ارائه به گروه آموزشی و شورای پژوهشی باید توسط اساتید راهنما و مشاور امضاء گردد. پس‌ازآن باید به امضای مدیر گروه برسد و سپس به گروه آموزشی تحویل می‌گردد تا جهت تصویب به شورای پژوهشی ارجاع شود.

پروپوزال شامل چه بخش‌هایی است؟

پروپوزال شامل بخش‌های مختلفی شامل عناوین فارسی و انگلیسی، بیان مسئله، اهداف کلی و جزئی پژوهش، سؤالات کلی و جزئی پژوهش، فرضیات کلی و جزئی پژوهش، روش‌شناسی تحقیق، روش‌های گردآوری اطلاعات و داده‌ها، روش تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، منابع و … است.

آیا فرم پروپوزال دانشگاه‌های مختلف یک‌شکل است؟

پروپوزال فرمی دارد که برای دانشگاه و دانشکده‌های مختلف متفاوت است. البته کلیت پروپوزال شامل مواردی می‌شود که در تمامی پیشنهاده ها یکسان است. تمام بندهای پیشنهاده باید در فرمت پروپوزال دانشگاه دانشجو، جایگذاری گردد و هم‌اکنون برخی دانشگاه‌ها به‌جای فرم پروپوزال به‌صورت الکترونیکی باید قسمت‌های پروپوزال در سایت را پر کنند و بیشتر برای دوره‌های مجازی از این قالب استفاده می شود.

آیا آموزش و مشاوره پروپوزال نویسی، مقاله‌نویسی، پایان‌نامه نویسی، رساله‌نویسی در مشاوران یارآموز صورت می‌گیرد؟

مشاوران یارآموز در راستای اهداف آموزش و ترویج علم به‌صورت تخصصی پروپوزال نویسی، مقاله‌نویسی، پایان‌نامه نویسی، رساله‌نویسی را در قالب حضوری و غیرحضوری از طریق اسکایپ یا سایر رسانه‌ها آموزش می‌دهد.

پرسش‌های متداول در زمینه پایان‌نامه

مشاوران یارآموز برای چه رشته و گرایش‌هایی از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خدمات مشاوره ارائه می‌دهد؟

در رشته‌های فنی و مهندسی توسط مشاوران یارآموز خدمات ارائه می‌گردد.

در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های علوم مهندسی مشاوران یارآموز در چه رشته و گرایش‌هایی خدمات مشاوره ارائه می‌دهد؟

در مشاوران یارآموز در تمامی رشته‌های مختلف علوم مهندسی مانند برق (تمامی گرایش‌ها)، کامپیوتر(تمام گرایش ها) مکانیک (تمامی گرایش‌ها)، عمران (تمامی گرایش‌ها)، صنایع و …خدمات ارائه می‌دهد.

پایان‌نامه چیست؟

دانشجویان مقطع ارشد پس از اتمام دروس تحصیلی درترم آخر، پایان‌نامه دارند که به‌صورت ۶ واحد درسی است و به‌صورت کاری تحقیقی و پژوهشی توسط دانشجو ارائه می‌گردد. پایان‌نامه ماحصل نهایی فعالیت پژوهشی یک دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است.

متن عنوان آکاردئوندانشجویان کارشناسی یا لیسانس هم پایان‌نامه دارند؟

دانشجویان مقطع لیسانس مانند دانشجویان مقطع ارشد پایان‌نامه ندارند ولی در برخی رشته‌های مقطع لیسانس کار پژوهشی در قالب رساله یا پروژه پایانی یا پایان‌نامه ارائه می‌گردد.

آیا ارائه پایان‌نامه برای دانشجویان آموزش محور لازم است؟

پایان‌نامه برای دانشجویان آموزش محور لازم نیست. این گروه از دانشجویان فقط یک مقاله یا سمینار درسی ارائه می‌دهند و نمره آن‌ها بر اساس آن کار پژوهشی لحاظ می‌گردد.

چه زمانی دانشجو می‌تواند پایان‌نامه خود را شروع کند؟

قبل از شروع نگارش یا نوشتن پایان‌نامه ابتدا باید پروپوزال یا پیشنهاده توسط دانشجو در شورای پژوهشی دانشگاه تصویب گردد. پس از کد خوردن پروپوزال در سیستم آموزشی دانشگاه دانشجو می‌تواند پایان‌نامه خود را آغاز کند.

پایان‌نامه‌ها شامل چه بخش‌هایی هستند؟

پایان‌نامه‌ها شامل ۵ بخش هستند:

 • کلیات پژوهش
 • ادبیات و پیشینه پژوهش
 • روش پیشنهادی
 • ارزیابی روش پیشنهادی
 • نتیجه‌گیری و پیشنهاد‌ها
در پایان‌نامه در بخش کلیات پژوهش چه مطالبی ارائه می‌گردد؟

بخش کلیات پژوهش با مقدمه‌ای آغاز و وارد بیان مسئله، ضرورت انجام پژوهش و ساختارپایان نامه می‌گردد.

در پایان‌نامه در بخش مبانی نظری و پیشینه پژوهش چه مطالبی ارائه می‌گردد؟

در بخش مبانی نظری ادبیات پژوهش شرح داده می‌شود. در قسمت پیشینه پژوهش سعی می‌گردد پیشینه‌های خارجی چند سال اخیر در راستای حیطه کار پژوهشی ارائه گردد.

در پایان‌نامه در بخش روش‌شناسی پژوهش چه مطالبی ارائه می‌گردد؟

در بخش روش‌شناسی پژوهش سعی می‌گردد که مسئله پژوهش به صورت ریاضی و روش پیشنهادی برای حل آن شرح گردد.

در پایان‌نامه در بخش ارزیابی روش پیشنهادی چه مطالبی ارائه می‌گردد؟

در این بخش تلاش می‌گردد که نتایج حاصل از خروجی‌های نرم‌افزار تحلیل گردد.

در پایان‌نامه در بخش نتیجه‌گیری و پیشنهاد‌ها چه مطالبی ارائه می‌گردد؟

در بخش نتیجه‌گیری و پیشنهاد‌ها بر اساس نتایج و یافته‌های پژوهش نکات مهم و کاربردی در راستای اهداف و فرضیات پژوهش ارائه می‌گردد تا درنهایت پاسخی کامل و کاربردی برای سؤال اصلی و سؤالات پژوهشی ارائه شود.

استرس‌های قبل از دفاع دانشجویان چگونه توسط مشاوران یارآموز برطرف می‌گردد؟

دفاع برای دانشجویان کارشناسی ارشد استرس‌های خاص خود را دارد و می‌توان با آموزش قبل از دفاع این مشکلات را کاهش نمود. مشاوران یارآموز برای تسهیل دفاع سعی می‌کند برای دانشجویان جلسه توجیهی قبل از دفاع بگذارد همچنین برای مشتریان شهرستانی یا خارج از کشور کنفرانس تلفنی یا اسکایپ یا … برگزار می‌کند.

تبدیل پایان‌نامه به کتاب توسط مشاوران یارآموز انجام می‌شود؟

تبدیل پایان‌نامه به کتاب نیز یکی از خدمات مهم مشاوران یارآموز برای دانشجویانی است که پایان‌نامه یا رساله‌ی دکتری‌شان ارزشمند بوده است و قابلیت تبدیل به کتاب را دارد.

آیا مشاوران یارآموز در ترجمه یا تألیف کتاب نیز فعالیت دارد؟

بله. یکی از فعالیت‌های مهم مشاوران یارآموز ترجمه تخصصی کتاب‌ها برای افراد یا ارگان‌ها است. در ضمن تألیف کتاب نیز یکی از خدمات مهم این گروه تحقیقاتی است. پس‌ازآن کار دریافت شابک و مجوز و طراحی روی جلد، صفحه چینی کتاب نیز در مشاوران یارآموز انجام می‌شود.

آیا مشاوران یارآموز خدمات ترجمه و تایپ نیز ارائه می‌دهد؟

بله. مشاوران یارآموز ترجمه و تایپ متون تخصصی و عمومی را انجام می‌دهد. ترجمه‌ها توسط مترجمان حرفه‌ای و تخصصی هر رشته صورت می‌گیرد.

پرسش‌های متداول در زمینه مقاله

مقاله چیست؟

مقاله نوشته‌هایی را شامل می‌شود که در آن‌ها نویسنده طی یک فرآیند نظام‌مند اقدام به بررسی مسئله‌های علمی، اجتماعی، ادبی، اخلاقی و نظایر این‌ها می‌نماید و می‌خواهد از این طریق پژوهش نظام‌مند و ذکر فرآیند و نتایج آن، استدلال منطقی و نتیجه‌گیری، نظریه‌پردازی و غیره موضوعی را ثابت، رد، نفی یا نقد نماید.

مقاله دارای چه قسمت‌هایی است؟

مقاله دارای چندین قسمت مهم من ازجمله چکیده، مقدمه، مبانی نظری و پیشینه تحقیق، روش‌شناسی تحقیق، یافته‌های پژوهش و درنهایت نتیجه‌گیری و پیشنهاد‌ها است.

مقاله پایه چیست و دانشجویان ارشد از مقاله پایه چه استفاده‌ای می‌کنند؟

دانشجویان مقطع ارشد یا دکتری برای ارائه عنوان به استاد راهنما و تأیید عنوان از مقاله پایه استفاده می‌کنند. مقاله پایه باعث می‌شود تا مبنایی علمی برای عنوان پیشنهادی خود داشته باشیم و به عبارتی مسیر کار مشخص‌تر گردد. مقاله پایه بهتر است جدید و نزدیک به سال انجام پژوهش باشد. مثلاً اگر امسال پروپوزال می‌خواهیم ارائه دهیم بهتر است مقاله بیس برای 2018 و 2017 باشد. البته مقاله پایه قدیمی که برای استاد دانشجو ارزشمند و جاذبه داشته باشد نیز می‌تواند به‌عنوان بیس قرار بگیرد.

مقاله مستخرج از پایان‌نامه دارای چند امتیاز پژوهشی است؟

مقاله مستخرج از پایان‌نامه دارای ۲ امتیاز پژوهشی است.

مقاله مستخرج از پایان‌نامه چه کاربردی دارد؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند یا معدلشان می‌خواهند بالاتر رود بهتر است مقاله مستخرج از پایان‌نامه را تهیه نمایند و پس‌ازآن اقدام به اکپست و سپس چاپ نمایند و به استاد راهنما و مسئول آموزش ارائه دهند تا ۲ نمره مقاله را کسب نمایند.

آیا اکسپت و چاپ مقالات در مشاوران یارآموز انجام می‌شود؟

اکسپت مقالات نیز در مشاوران یارآموز گرفته می‌شود. مقالات پس از اکسپت چاپ نیز می‌شوند و این چاپ یا پابلیش پس از پرداخت هزینه ترنسفر دلار یا هزینه چاپ انجام می‌شود.

مدت‌زمان اکسپت مقالات در مجلات isi چه مدت است؟

اکپست مقالات بسته به مجله ارسالی از ۶ ماه تا ۱۸ ماه متغیر است.

چاپ مقالات بسته به مجله ارسالی isi چه مدت است؟

چاپ مقالات نیز از ۳ ماه الی ۹ ماه متغیر است.

پاسخ سوالاتتون رو پیدا نکردید؟